ITFutuRe s.r.o., Pardubická 851/7, Hradec Králové, Česká republika +420 604 434 934 info@itfuture.cz ...komplexné riešenie pre Pohodu


plusParcel - expedícia zásielok bez zbytočných chýb

plusParcel je aplikácia pre OS Android, určená pre zefektívnenie obsluhy a odosielanie balíkov pomocou prepravných služieb. Vďaka šikovným funkciám dokáže zabrániť zámenám pri expedícii a tak i zbytočnému omeškania pri doručovaní zásielok zákazníkom.

Riešenie spolupracujúce so systémom POHODA
www.pohoda.cz www.pohodaplus.sk
Ak každý deň expedujete väčšie množstvo balíkov viac prepravnými službami je aplikácia plusParcel určená presne pre Vás. Pri odbavovaní väčšieho množstva zásielok môže ľahko dôjsť k zámenám čo môže v najhoršom prípade viesť k zdržaniu samotnej expedície k zákazníkovi. A nie je nič horšie ako nespokojný zákazník, ktorý márne čaká na objednaný tovar. Aplikácia plusParcel možnosť takéto chyby účinne eliminuje.

Aplikácia pracuje v troch režimoch:

Režim triedenia:
  • Jednoduchý režim pre prípravu jednotlivých zásielok pre dopravcu. V tomto režime aplikácie prehľadne zobrazí kompletný zoznam balíka na expedíciu za vybrané obdobie a načítaním balíkov podľa čiarového kódu určí pre ktorého dopravca je balík určený.
  • Expedičný pracovník si tak môže jednotlivé zásielky pohodlne roztriediť do boxov / kontajnerov jednotlivých prepravcov. Jednotlivé zásielky môže zároveň priamo v režime triedenia odfotiť (napr. Poškodenie zásielky atď.).
  • Takto urobená fotodokumentácia sa ukladá priamo do Pohody a je k dispozícii pod záložkou "Dokumenty" priamo pri dotknutej dopravy.
  • Podmienkou je používanie modulu BHIT Doprava.

Režim prepravcu:
  • Režim prepravca slúži pre kontrolu pred samotným naložením na prepravu. V menu aplikácie vyberie expedičné pracovník, ktorému dopravcovia ide balíky nakladať a aplikácie zobrazí zoznam balíkov určených na nakládku. Postupným načítaním zásielok tak dochádza ku kontrole a ak je medzi zásielkami nejaká, ktorá je určená inému dopravcovi je na to pracovník výrazne upozornený.
  • V režime prepravcu možno tiež zhotovovať fotodokumentáciu ktorá je následne k dispozícii priamo v Pohode pod záložkou "Dokumenty".
  • Podmienkou je používanie modulu BHIT Doprava.

Režim nakládky:
  • Režim pracujúce s používateľskú agendou nakládkovej listy. Režim využíva okrem samotnej aplikácie plusParcel aj serverovú časť fungujúci ako externý nástroj v Pohode. Slúži na generovanie nakladacích dokladov z agendy balních listů, objednávok, výdajok a faktúr.
  • Pomocou aplikácie plusParcel v mobilnom termináli sa načítajú čiarové kódy jednotlivých nakladacích dokladov a následne aplikácia kontroluje či nakládka (napr. paleta) obsahuje všetky balíky ktoré jej prináleží. Samozrejmosťou je tiež možnosť vytvárania fotodokumentácie.

Aplikácia je určená pre OS Android a mobilné dátový terminál ChainWay radu C70, C71 nebo C72 s modulom pre čítanie 2D a čiarových kódov. Podmienkou pre použitie režimu triedenia a prepravca je používanie modulu BHIT Doprava.

Náhledy obrazovky: